Платон Воронько Казка про Рукавичку Презентація

Платон Воронько Казка про Рукавичку Презентація.rar
Закачек 3705
Средняя скорость 9573 Kb/s

Платон Воронько Казка про Рукавичку Презентація

Урок 68. Незвичайні вчинки. Платон Воронько «Казка про рукавичку»

Мета: ознайомити учнів із творчістю Платона Воронька; учити розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою

Не кричіть уночі!

Бо в траві на землі Сплять мишата малі.

Читання скоромовки «дощиком».

— Дощик накрапає (читати повільно і тихо).

— Дощик сильніший (скоріше і голосніше).

— Злива (голосно і скоромовкою).

— Дощ слабшає, дощ накрапає, дощ припинився (у зворотному напрямку).

2. Зарядка для язичка

Де ж наш пустун-язичок?

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

— Покладаємо зубами (щоб міцніші були)\

— Посичали гускою: с-с-с.

— Подзижчали комариком: дз-дз-дз.

— Пошуміли вітерцем: ш-ш-ш.

— Подирчали трактором: др-др-др.

3. Читай чітко, весело!

Там такі кусючі бджоли —

Гірш, ніж лікарські уколи.

Нажалю своє тут тіло, щоб не так

Од бджіл Боліло!

III. Перевірка домашнього завдання

Учні відповідають на запитання рубрики «Повтори і пригадай» (с. 71).

IV. Мотивація навчальної діяльності.

— Сьогодні ми починаємо вивчати новиЗ розділ.

— Прочитайте його назву. («Поетична збірка 4»)

— Прочитайте передмову до розділу.

— До чого спонукають вас автори?

— Відкриває цей розділ письменник Платон Воронько.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Біографічна довідка

— Платон Воронько — видатний український дитячий поет. На його віршах виростають цілі покоління української малечі. Ці вірші настільки улюблені, що іноді здається, нібито вони існували вічно — «Падав сніг на поріг», «Хвалився кіт.» таін.

Народився письменник 1 грудня 1913 р. в с. Чернеччина поблизу Охтирки на Сумщині. Навчався в Харківському автошляховому інституті та Московському Літінституті.

Учасник Другої світової війни, командир підрозділу підривників партизанського з’єднання Ковпака. Майже всі свої літературні премії отримав за «дорослі» вірші, але справжню славу здобули його неповторні поезії для дітей.

2. Опрацювання вірша П. Воронька «Казка про рукавичку» (с. 72-73)

1) Гра «Угадайте казку».

• Що за хата на узліссі,Так вже тісно їм усім —

Вся ворушиться, дрижить?Ось-ось-ось порветься дім.

Де не взявсь — кабан біжить.Що за дім такий лежить,

Тут і вовк іде, й ведмідь,І ворушиться, й дрижить?

Й кожен хоче в хатці жить.<Рукавичка)

— Платон Микитович Воронько написав свою казку про рукавичку. Погляньте на текст і скажіть, чим він відрізняється від української народної казки? <Це вірш.)

2) Гра «Рибки». Самостійне мовчазне читання вірша.

— Хто є головним героєм вірша? <Хлопчик)

3) Читання вірша учнями «ланцюжком».

— Яким ви уявляєте хлопчика?

— Чи можна назвати його бешкетником?

— Простежте за текстом, як розмірковував герой? Назвіть причину його вчинку.

VI. Підсумок уроку

— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?

— Що нового ви дізналися про письменника?

VII. Домашнє завдання

Літературне читання 2 клас – Віра Науменко

З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ

ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4

Читаючи вірші, вміщені в цьому розділі, прислухайся до звучання виразної поетичної мови.

Помічай, як за допомогою слова явища природи й предмети перетворюються на живих істот.

Читай вдумливо – і тобі відкриється таємниця:

Як відчувати гармонію в житті, бачити незвичайне у звичних речах, пізнавати світ і себе.

Платон Воронько народився на Сумщині в сім’ї коваля. Мати письменника мала винятковий голос і зимовими вечорами, сидячи за прядкою, тихо співала.

Дідусь – сліпий лірник – посіяв у серці внука не одну щиру пісню. А вірші Шевченка причарували хлопця до поезії.

– Прочитай назву вірша. Напевне, ти вже знаєш таку казку? Перевір, чи правильне твоє припущення.

КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ

Як у лісі рукавичка

Звірам домом стала.

Я залишив рукавичку

За городом, там, де ліс.

Та ні зайчик, ні лисичка

Й вовк у неї не заліз.

Я подумав – замала

В мене рукавичка.

Більші в мами зі стола

Взяв та й у сестрички.

В ліс відніс – у ці, мабуть,

Звірі влізуть, поживуть.

Хтозна, як в них розмістились

Звірі й як їм спалось…

А мені не пощастило –

Від усіх дісталось.

– Яким ти уявляєш хлопчика? Чи можна назвати

– Простеж за текстом, як розмірковував герой. Назви причину його вчинку.

– Прочитай вірш не поспішаючи, ніби даючи хлопчикові час на роздуми.

– Прочитай, як доброзичливо, з іскоркою гумору Платон Воронько розповідає про вчинки твоїх ровесників у двох наступних віршах.

Related posts:

  • НЕЗВИЧАЙНІ ВЧИНКИ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ”II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 68. НЕЗВИЧАЙНІ ВЧИНКИ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ” Мета: ознайомити.

  • ПРИЧИНА – ПЛАТОН ВОРОНЬКОЛітературне читання 2 клас – Віра Науменко З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 ПЛАТОН ВОРОНЬКО ПРИЧИНА Другий день лежить хлопчина.

  • ДИКИЙ МАК – ПЛАТОН ВОРОНЬКОЛітературне читання 2 клас – Віра Науменко З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 ПЛАТОН ВОРОНЬКО ДИКИЙ МАК Джміль ромашці Щось.

  • КАРТИНА – ПЛАТОН ВОРОНЬКОЛітературне читання 2 клас – Віра Науменко З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 ПЛАТОН ВОРОНЬКО КАРТИНА В мене є така.

  • “Аби ти щаслива була, Україно…” – ПЛАТОН ВОРОНЬКО6 клас Біографія кожного поета є справжнім джерелом його подальшої творчості, витоком почуттів та ідей. Така вона і у Платона.

  • МАК – ПЛАТОН ВОРОНЬКОЛітературне читання 2 клас – Віра Науменко З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 ПЛАТОН ВОРОНЬКО МАК І ось я цвіту.

  • В ЛІСІ Є ЗЕЛЕНА ХАТА – ПЛАТОН ВОРОНЬКОЛітературне читання 2 клас – Віра Науменко З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 ПЛАТОН ВОРОНЬКО В ЛІСІ Є ЗЕЛЕНА ХАТА.

  • ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА”II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 69. ІСКОРКИ ГУМОРУ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО “ПРИЧИНА”, “КАРТИНА” Мета: продовжити ознайомлення.

  • Хліб у житті людини (за поезією “Пахне хліб”) – ІІІ варіант – ПЛАТОН ВОРОНЬКО6 клас (за поезією “Пахне хліб”) ІІІ варіант В усі віки хліб був найбільшим з багатств. У кожній родині –.

  • ЗВУКОПИС. ТАМАРА КОЛОМІЄЦЬ. БУСЕЛ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО. ЧАПЛЯ ЗШИЛА ЧЕРЕВИЧКИІ семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ Урок 47. ЗВУКОПИС. ТАМАРА КОЛОМІЄЦЬ. БУСЕЛ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО. ЧАПЛЯ ЗШИЛА ЧЕРЕВИЧКИ… Мета: продовжити формувати читацькі.

    Урок 68. НЕЗВИЧАЙНІ ВЧИНКИ. ПЛАТОН ВОРОНЬКО «КАЗКА ПРО РУКАВИЧКУ»
    Мета: ознайомити учнів із творчістю Платона Воронька; учити розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідного слова.

    Класи: 2 клас

    Предмети: Українська література

    або додати публікацію в соціальні сервіси:


    Статьи по теме